Autor Wątek: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado  (Read 21899 times)

Offline Ewi-Shakira

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 617
  • Total likes: 29
  • Bóg wie, że jestem dobrą tancerką-23
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      SHAKIRA
    • Chasing Shadows
  • Imię: Ewa
  • Mój twitter: Ewcia6000
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #480 dnia: Maj 26, 2017, 16:38:13 pm »
Ja dzisiaj  otrzymałam swoją płytę :) 
Bóg wie, że jestem dobrą tancerką
Moje stopy mogą się poruszać do muzyki, którą On gra- Shakira 23

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #481 dnia: Maj 26, 2017, 16:40:20 pm »

Ja po przesłuchaniu całej płyty ->  :deaddd: :falldown: :kgrkhrkhr: :ezgif-4018512856:


Słuchając tej płyty stwierdziłam, że SHAKIRA. to niezbyt udana płyta o której tymczasowo moge zapomnieć, nareszcie doczekałam się piosenek których chce się słuchać cały czas. Osobiście magluje płytę już drugi dzień i już w domu mają mnie dośc  :laughing:  Ale do rzeczy:


ME ENAMORE - na początku jak wyszła ta piosenka to przesłuchałam ją raz i zapomniałam o jej istnieniu  :facepalm123: :facepalm123:  Dopiero gdy wyszedł teledysk i robiłam gify na tumblra to wsłuchałam się w nią i teraz mogę powiedzieć, że mi się bardzo podoba, mimo iż tekst jest infantylny to szybko wpada w ucho. Osobiście bardzo lubię refren :)


NADA - to jedna z tych ballad na które czeka się pół zycia a kiedy nadejdzie jest się spełnionym człowiekiem. Piękna, delikatna w zwrotce, z przytupem w refrenie. Piękny tekst, piękna aczkolwiek uboga melodia, świetny głos Shak, jak dla mnie wielka BOMBA  :party2:


CHANTAJE - moja perełka nad perełkami, moja ulubiona piosenka Shakiry - od kąd wyszła nie ma dnia żebym jej nie słuchala, totalnie się w niej zakochałam, na zabój. Doskonałe połączenie głosów Shakiry i Malumy, chwytliwy tekst i muzyka i ten teledysk  :iamcrying:  Dzięki tej piosence poznałam Malume którego uwielbiam teraz słuchać  :love:


WHEN A WOMAN - ta piosenka powinna być drugim singlem! Teraz liczę na to, że będzie 3 bo jest naprawdę świetna. Od pierwszych słow wiedziałam, że będzie jedną z moich ulubionych z płyty. Cholernie podoba mi się muzyka i głos Shak, świetne połączenie. Refren niby taki prosty a przyciągający, oby więcej takich perełek.


AMARILLO - druga zwrotka jest taka piękna, że moglabym sluchać tylko tego fragmentu  :yeahbaby:  i przypomina mi jakąś inną piosenke Shakiry ale niewiem jaką  :scratch:  Refren też jest fajny, taki rytmiczny i szybko wpada w ucho.


PERRO FIEL -  :jaw:  <- tak wyglądałam po jej przesłuchaniu. Wogole to kiedy zobaczyłam trackliste i ten duet, wiedziałam ze to będzie HICIOR. Nicky Jam ma w sobie coś takiego że każdy duet z nim jest świetny  :yay:  idealnie trafia w mój gust od początku do końca, refren jest tak świetnie rytmiczny i tak szybko wpada w ucho, ze chce się tylko słuchać i słuchac, uwielbiam ten duet, to połączenie głosów, tą melodię, muzykę, tekst. Absolutnie wszystko na swoim miejscu.


TRAP - myślałam, że ten duet będzie lepszy, mimo iz te głosy świetnie się zgrywają ze sobą to piosenka sama w sobie jest średnia, przytłacza mnie ta muzyka -> nie mój styl.


COMME MOI - nienawidzę francuskiego, co już samo w sobie mnie odpycha, całe szczęście że Shak nie spiewa tu po francusku bo chyba bym oszalała xD aczkolwiek wstawki Shakiry są fajne i zwrotka od 1:50 bardzo mi się podoba  :matrix-smiley-014:


COCONUT TREE - tak jak zwrotki są bezpłuciowe tak refren jest sliczny, bardzo mi się podoba aczkolwiek wkurza mnie to ułoo i szialala i mogłaby sobie to darować, psuje to całą piosenkę.


LA BICICLETA - no i kolejny duet który uwielbiam! Kolejne dwa głosy pięknie ze sobą współgrające, kolejny melodyjny tekst, kolejna melodia szybko wpadająca w ucho. Zdecydowanie świetna i jedna z moich ulubionych.


DEJA VU  - wydana 2 misiące przed płytą a najrzadziej słuchana przeze mnie piosenka, jest fajna ale nie powaliła mnie na kolana.


WHAT WE SAID - napewno lepsza niż wersja francuskojęzyczna, pierwsza taka piosenka która jest lepsza od orginału. Podoba mi się i już, lubię tą melodię, Shak bardzo ładnie tutaj brzmi  :000016:


TONELADAS - piękna ballada, tylko głos Shakiry i fortepian/pianino i nic więcej nie potrzeba do szczęścia, prześliczna. Tekst piękny i głos Shakiry niesamowity  dansi



To chyba 1 płyta Shakiry w której nie ma piosenki która by mi się nie podobała od początku do końca :smiley-shocked032: Każda w sobie ma to cos co przyciaga. Jestem trochę zawiedziona że Shak wcisła wszystkie duety które już długo znamy bo zamiast tego moglibyśmy mieć całkiem nowe piosenki, ale cóż jej płyta jej wybór. Cale szczęście ze Nam nie wcisła jeszcze Mi Verdad i Try Everythingi byśmy mieli wszystkie piosenki od wydania SHAKIRA. Ogólnie płyta bardzo mi się podoba, jestem bardzo zadowolona z efektów :peace:


Moja trójeczka:


1. Chantaje
2. When a Woman
3. Perro Fiel
« Last Edit: Maj 26, 2017, 16:44:31 pm wysłana przez Algo. »

Offline sordomuda

  • Administrator
  • Shakirowy Fanatyk
  • *
  • Wiadomości: 5,874
  • Total likes: 452
  • Dance Or Die
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Dia Especial, En Tus Pupilas
  • Imię: Dżoana
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #482 dnia: Maj 26, 2017, 17:32:30 pm »
Ja już mam płytę fizyczną i jestem po przesłuchaniu 2 razy! Dodam, że wcześniej znałam tylko te teledyskowe single. Nada ani innych wycieków nie słuchałam. Jestem w niebie, więcej napiszę później bo już wychodzę.
Momentos inolvidables
09.12.2010 Berlin
17.05.2011 Łódź
13.06.2011 Paryż
14.06.2011 Paryż
08.10.2011 Kijów
18.06.2012 Gdańsk
27.03.2013 Paryż
03.06.2018 Hamburg
05.06.2018 Kolonia
07.06.2018 Antwerpia
09.06.2018 Amsterdam
06.07.2018 Barcelona
06.07.2018 Barcelona

Offline James

  • Pracownik Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Total likes: 42
  • I dare you to kiss me
    • Ulubiona płyta:
      Fijación Oral Vol. 1
    • Las de la intuición, No, Chasing Shadows
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #483 dnia: Maj 26, 2017, 17:50:09 pm »
WHAT WE SAID - napewno lepsza niż wersja francuskojęzyczna, pierwsza taka piosenka która jest lepsza od orginału. Podoba mi się i już, lubię tą melodię, Shak bardzo ładnie tutaj brzmi  :000016:

A to nie było tak, że What We Said było oryginałem, ale Black M chciał coś z nią nagrać i ona wzięła jego piosenkę i wcisnęła w nią swoją? xD

Offline Martina

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Total likes: 14
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • La Tortura, Que Me Quedes Tu, UYC, Las de la Intuición, Chantaje
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #484 dnia: Maj 26, 2017, 19:17:07 pm »
Ja prosto z pracy biegłam do Empiku i już mam  :cheer:

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #485 dnia: Maj 26, 2017, 20:47:20 pm »
Trudno mi spojrzeć na album jako na całość i ocenić go, nie słucham już „starych” piosenek, bo zbyt dobrze je znam. Bardziej koncentruję się na nowych utworach.

Zapisałam swoje pierwsze myśli dotyczące poszczególnych piosenek. Oto one:

Me enamore- tekst denny, ale jak ktoś nie zna hiszpańskiego to słyszy wesołą, energetyczną piosenkę, w sam raz na lato. Gdy w radio grają Me enamore, muszę w pracy powstrzymywać się, żeby nie śpiewać.

Nada- Jedna z najlepszych piosenek Shakiry, uwielbiam takie monumentalne ballady.

Chantaje- przyznam szczerze, że na początku nie znosiłam tej piosenki, bo wolę organiczną muzykę i instrumenty zamiast tych wszystkich syntezatorów, sztucznych komputerowych dźwięków, ale z biegiem czasu osłuchałam się i nawet zaczyna mi się podobać. Mimo wszystko wolę remake a’la Salsa.

When a Women- Już po pierwszym przesłuchaniu bardzo spodobała mi się, choć jak zapewne wiecie nie przepadam za elektroniczną muzyką. Jest to fenomen. Piosenka wryła mi się w mózg, ciągle nucę pod nosem „When a women, women loves.…”

Amarillo- zwrotki są cudowne, to mogłaby być najlepsza piosenka na płycie, ale…. całość jest niespójna, refren bardzo przypomina mi Shakirę z czasów Peligro, jednak nie pasuje do reszty. Mimo to bardzo lubię tę piosenkę.

Perro Fiel- Niby Ok, niby potencjalny hit, ale w pewnym momencie piosenka zaczyna być nudna, na szczęście potem przychodzi ciekawe przejście. Shakira starała się urozmaicić tę piosenkę, to Nicky Jam trochę przynudza. Zbyt często powtarza się ta sama fraza. Myślę jednak, że ze względu na dwa wielkie nazwiska usłyszymy tę piosenkę na listach przebojów.

Trap- Całkiem spoko, ale czegoś mi brakuje… sama nie wiem… może lepszego partnera? Dla mnie Maluma jest przeciętny i nie rozumiem na czym polega jego fenomen. Gitarka bardzo fajna, ubarwia cały utwór.

Comme moi- nigdy nie myślałam, że to powiem, ale dla mnie Comme moi jest lepsze niż angielska wersja. Nie lubię francuzkiego rapu, ale trzeba przyznać, że piosenka jest dobrze zmiksowana i ma solidne bity, których zabrakło mi w What we said.

Coconut Tree- Mega pozytywne zaskoczenie. Moja ulubiona piosenka na płycie. Nigdy nie spodziewałam się, że Shakira pójdzie w stronę alternatywnej muzyki. Stworzyła cudo. Zdolna bestia.

La Bicicleta- Pamiętam, że czekałam na premierę do pierwszej w nocy i nie byłam zachwycona tym, co usłyszałam. Nie podobał mi się akordeon i autotune. Shakira ma tak piękny głos, że nie musi używać autotune. Później, gdy przetłumaczyłam tekst i zobaczyłam teledysk zaczęłam inaczej odbierać tę piosenkę. Ostatecznie twierdzę, że nie jest zła, można przy niej dobrze się bawić i potańczyć.

Deja vu- Ta piosenka od razu mi się spodobała, poza tym idealnie dopełnia album, choć początkowo nie była przeznaczona dla Shakiry.

What We Said- najgorsza piosenka, brzmi jak wersja demo. Brakuje przyzwoitej aranżacji. Głos Nasri nie pasuje mi do tego utworu, lepiej byłoby gdyby Shakira zaśpiewała solo.

Toneladas- piękna klasyczna ballada, mam ciarki na skórze, gdy jej słucham.

Offline Martina

  • Uczeń Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Total likes: 14
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • La Tortura, Que Me Quedes Tu, UYC, Las de la Intuición, Chantaje
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #486 dnia: Maj 26, 2017, 21:30:39 pm »
Ja już co nieco pisałam, ale po wysłuchaniu albumu kilka razy mogę już wskazać kolejność od najlepszej do najsłabszej. Oczywiście jeśli chodzi o mnie.                               1. Chantaje 2. Coconut Tree 3. Tonelades 4. When a Woman 5. Trap 6. Nada 7. Perro Fiel 8. Me Enamore 9. La Bicicleta 10. Amarillo 11. Deja vu 12. What We Said 13. Comme Moi   :smile: Ciekawa jestem czy w Polsce płyta dobrze się sprzeda. Mam nadzieje że wypuści nie długo jakiś singiel i to będzie właśnie When a Woman.  Cała pierwsza 7 to totalna bomba!!!  Reszta po prostu fajna 🙂
« Last Edit: Maj 27, 2017, 16:24:34 pm wysłana przez Martina »

Offline voyo

Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #487 dnia: Maj 26, 2017, 21:36:05 pm »
Jestem miłe zaskoczony tym albumem. Jedyna piosenka, którą bym usunął to Comme Moi. Nawet Me enamoré które na początku bardzo skrytykowałem, jest spoko. Brakuje też, chociaż jednej rockowej piosenki. Mam nadzieję, że When a Woman będzie singlem ❤️. Cieszę się, że Shaki tym razem się postarała.

Offline Percabeth

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 616
  • Total likes: 134
  • Porque eres tu mi sol...
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
  • Imię: Julia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #488 dnia: Maj 26, 2017, 22:27:28 pm »
Przetłumaczyłam na stronę wywiad dla NY Times, w którym Shak mówi o albumie
http://shakira.org.pl/2017/05/wywiad-dla-the-new-york-times/

Offline Ladrón

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 2,760
  • Total likes: 142
    • Ulubiona płyta:
      Oral Fixation Vol. 2
    • How do you do, The Day and the Time, Dreams for Plans, Your Embrace, You Don't Care About Me
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #489 dnia: Maj 26, 2017, 23:24:40 pm »
Po wywiadzie w dla Beats1 i tym powyżej trochę inaczej będę teraz patrzył na brak promocji.

Album zadebiutował na #1 na Worldwide iTunes Album Chart i jest to pierwszy od 2010 roku hiszpańskojęzyczny album któremu udało się zdobyć szczyt listy, czyli chyba mają na myśli Sale El Sol.
https://twitter.com/popcrave/status/868212993582149633

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #490 dnia: Maj 27, 2017, 07:35:58 am »
Nie wiem czy przeglądaliście Twittera Shakiry, ale szykuje się niespodzianka w Miami. Prawdopodobnie zaśpiewa nową piosenkę  https://twitter.com/shakira/status/868312083401670657

Offline shakkira1997

  • Fan Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 596
  • Total likes: 15
    • Ulubiona płyta:
      El Dorado
    • Poem to a Horse, Sale el sol, Tu boca, Hey you, How do you do, No, Loca por ti, Las de la Intuición, Hips Don't Lie, When a woman, Trap, TuTu
  • Mój twitter: @thesonjja
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #491 dnia: Maj 27, 2017, 08:40:41 am »
Przetłumaczyłam na stronę wywiad dla NY Times, w którym Shak mówi o albumie
http://shakira.org.pl/2017/05/wywiad-dla-the-new-york-times/

Czy ja dobrze zrozumiałam, że Shak trochę zabolała,niska sprzedaż jej ostatniej płyty z 2014?  :frown: :ohwell:

Offline ktos

  • Tańczący z Shakirą
  • *
  • Wiadomości: 770
  • Total likes: 46
    • Ulubiona płyta:
      Laundry Service
    • Whenever Wherever
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #492 dnia: Maj 27, 2017, 08:53:50 am »
Nie wiem czy przeglądaliście Twittera Shakiry, ale szykuje się niespodzianka w Miami. Prawdopodobnie zaśpiewa nową piosenkę  https://twitter.com/shakira/status/868312083401670657
Shakira zaśpiewała w Parku Me Enamore i Toneladas

Offline Algo.

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,421
  • Total likes: 70
  • I'm bitch but I feel good with it! ♥
    • Status GG
    • Ulubiona płyta:
      Sale el Sol
    • Chantaje <3
  • Imię: Weronika
  • Mój twitter: @Wera_Polonia
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #493 dnia: Maj 27, 2017, 11:10:56 am »
Czy ja dobrze zrozumiałam, że Shak trochę zabolała,niska sprzedaż jej ostatniej płyty z 2014?  :frown: :ohwell:

Słaby album = słaba sprzedaż 😁 dobrze że tym razem lepiej się postarała😍

Offline Lara

  • Rodzina Shakiry
  • *
  • Wiadomości: 1,192
  • Total likes: 349
    • Ulubiona płyta:
      MTV Unplugged
    • Quiero mas
  • Imię: Larysa
Odp: Dyskusja i plotki o hiszpańskojęzycznym albumie El Dorado
« Odpowiedź #494 dnia: Maj 27, 2017, 11:58:25 am »
Słaby album = słaba sprzedaż 😁 dobrze że tym razem lepiej się postarała😍

Nie chodzi tylko o to. Shakira zawsze była ambitna i często nazywała samą siebie kapitanem własnego statku. W wywiadzie dla Beats 1 poza raz pierwszy szczerze przyznała, że brakuje jej weny, bała się że już nigdy nie uda jej się stworzyć dobrego albumu z którego byłaby dumna i zaczynała pracę nad El Dorado mając pustkę w głowie. Pamiętacie post na Facebooku, który napisała Shakira w dniu premiery Shakira.?  Z treści wynikało, że Shakira miała świadomość, że ten album nie jest doskonały, ale cieszy się, że w końcu go wydała, bo proces tworzenia był dla niej koszmarem. Tak się dzieje, gdy artysta wydaje album będąc pod presją, nie mając weny twórczej. Brakowało jej inspiracji a fani byli wściekli, że przez ciążę odwlekała nagrywanie. Podczas wywiadów promujących czuła się trochę zawstydzona, bo tym razem korzystała z gotowych rozwiązań zamiast samemu skomponować muzykę i napisać teksty piosenek. Tak samo niechętnie promowała Sale el sol, bo miała świadomość, że te covery to fuszerka a album był zrobiony na pół gwizdka.
Wydaje mi się, że ona nie lubi promować albumów, które nie są w 100% jej. Wczoraj miała miejsce premiera El Dorado a Shakira jest szczęśliwa jak nigdy przedtem. Cieszę, że odnalazła własną drogę i radość z tworzenia muzyki.